Astropay

Astropay
Astropay

Astropay, internetten yapılan alışverişlerde kullanılan ödeme yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Elektronik cüzdan olarak bilinse de somut olmayan bir ödeme kartı olarak bilinmektedir. Astropay ödeme kartı ile internet üzerinden birçok ödeme işlemi gerçekleştirilmektedir. İnternet kartı olan Astropay kartın aynı kredi banka kartları gibi kullanıldığı bilinmektedir.

 Astropay

 Astropay, elektronik cüzdan çeşitlerinden biridir ve kart aracılığıyla ödeme sağlamaktadır. Kullanıcılara verilen Astropay kartı ise gerçek bir kart olmamaktadır. İnternet üzerinden yapılan ödemelerde kod ve numara sağlayan bir yapıdan oluşmaktadır. Kısaca kartın somut bir hali bulunmamaktadır. İnternet üzerinden sadece görüntüden oluşan kart, belirli yerlerde ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır.

 Astropay Kartın Özellikleri Nelerdir?

-Kart en fazla bir yıl kullanılmaktadır. Bir yılı aşan kartın kullanımı bu süreden sonra imkansız hale gelmektedir.

-Somut bir formu bulunmamaktadır.

-Türk lirası ile işlem yapılamamaktadır.

-Kartı her ödemede kullanmak mümkün olmamaktadır. Ödeme yapabilmek için firma ile ile anlaşan firmalardan alışveriş yapılması gerekmektedir.

Astropay Kart Nasıl Alınmaktadır?

 Astropay karta sahip olmak sanıldığı kadar zor bir işlem olmamaktadır. Karta sahip olmak için hizmetlerine başvuru yapmak yeterli gelmektedir. İstenilen bilgiler verildiğinde ve kart talebi oluşturulduğunda herkes karta sahip olmaktadır.

 Nasıl Kullanılmaktadır?

 Sahip olunan  kartın ülke bankalarının verdiği kartlardan hiçbir farkı bulunmamaktadır. Fark bulunmadığı için direkt olarak ülke banka kartı gibi işlev görmektedir. Kartın üzerinde yer alan kod ve ödeme numaraları ile kolaylıkla ödemeler yapılmaktadır. Ödeme yapmak için ihtiyaç duyulan her bilgi kartın üzerinde yer almaktadır. Ayrıca ecopayz sistemine de bir göz atmakta fayda vardır.

 Astropay İle Para Yatırma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

  Birçok kişinin Astropay kartlarından başka banka kartları da bulunmaktadır. Tüm banka kartları arasında ise rahatlıkla para akışı gerçekleştirilmektedir. Ayrıca bu kart ile de aynı para akışı sağlanmaktadır. Söz konusu kartın üzerinde gerekli olan tüm bilgiler yer almaktadır. Yazan bilgiler Astropay ile para yatırma için de kullanılmaktadır. Kart bilgilerini para yatırmak için kullanmak istemeyenler de olmaktadır. Alışveriş, ödeme işlemleri ve para akışı işlemleri için de bu bilgiler kullanılmaktadır.

 Astropay İle Para Çekme İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

 Karta yapılan para yatırma işlemleri ile kartın bakiyesine para yüklenmektedir. Yani yüklenen para ise Türk Lirası değil, dolar olmaktadır. Türkiye ise Türk Lirası kullanmaktadır ve doların çevrilmesi gerekmektedir. Ayrıca para çekme işlemleri için yetkililere başvuru yapılmaktadır. Yani yapılan başvuru sonucunda bakiyedeki dolarlar Türk parasına çevrilmektedir. Çünkü çevrilen para ise belirlenen hesaba yatırılmaktadır.

 Kartın Avantajları Nelerdir?

-Astropay kart ile yapılan işlemlerde özel bilgi yer almamaktadır.

-Özel bilgilerin istenmiyor olması ile kişilerin hakları koruma altına alınmaktadır.

-Kart içinde yer alan bakiye her zaman olduğu yerde kalmaya devam etmektedir. Kişilerin istekleri dışında bakiyelerinde artma veya azalma yaşanmamaktadır.

-Taşınmasına gerek yoktur ve taşınmıyor oluşu kullanıcılarına güven vermektedir.

Güvenilir Midir?

 Piyasada yer alan birçok sahte elektronik cüzdan ve kart bulunmaktadır. Ayrıca piyasaya çıkış yapan bunlara dur demektedir. Ama diğer elektronik cüzdanlar ve kartlar gibi sahte olmamak için yüksek güvenlik sağlanmaktadır. Fakat kart, internet üzerinden kullanılabilen bir kart olarak karşımıza çıkmaktadır. Üstelik somut bir formu olmadığından başkalarının eline geçme riski bulunmamaktadır. Ayrıca internet üzerinden yapılan işlemler yine internetten ulaşılan bu kart ile yapılmaktadır. Şayet bu karta sahip olmak için kişisel bilgilerin açıklanmasına gerek bulunmamaktadır. Ayrıca az bilgiyle herkes karta sahip olmaktadır. Çünkü bu şekilde kart kullanıcılarına başkaları tarafından verilebilecek herhangi bir zarar kolaylıkla önlenmektedir.