Paypal

Paypal

Paypal, günümüzde birçok kişinin kullandığı elektronik cüzdan uygulamaları arasında yer almaktadır. Ayrıca ülkemizde kullanılan diğer cüzdanlara göre daha çok tercih edildiği görülmektedir. İnternet üzerinden yapılan tüm ödeme işlemleri Paycel aracılığıyla yapılmaktadır. Tüm ödeme işlemlerinde Paycel hesaplarının kullanılması da kullanıcı sayısını her gün arttırmaktadır.

 Paypal

 Paypal, elektronik cüzdanlar arasında popüler bir cüzdan olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca günümüzde elekt ronik cüzdan kullanan birçok kişi Pay pal hesabını tercih etmektedir. Ayrıca dünya üzerinde internet bağlantısına sahip herkes tarafından kullanılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Üstelik ödeme konusunda hızlı ve güvenli olması Paycel cüzdanın popülerliğini arttırmaktadır. Paycel elektronik cüzdanından tek bir işlem yapılmamaktadır. Ayrıca alışverişlerde ödeme yöntemi olarak kullanıldığı gibi para aktarımlarında da kullanılmaktadır. Fakat sıradan banka hesaplarından ve kartlarından hiçbir farkı bulunmamaktadır. Banka üzerinden yapılan her işlem Paypel aracılığıyla da yapılmaktadır.

 Pay pal Hesabı Nasıl Oluşturulmaktadır?

 Kişilerin Paypal hesabı açabilmeleri için mail adreslerine ve telefon bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Ayrıca iki tür bilgi ile kolaylıkla Pay pel hesabı oluşturulmaktadır. Yani geriye kalan tek adım ise Paypal resmi kayıt sitesine giriş yapmaktan geçmektedir. Üstelik paycel cüzdanının resmi kayıt sitesine ise http://www.paypal.com.tr sitesinden ulaşılmaktadır.

 Nasıl Kullanılmaktadır?

 Paypal elektronik cüzdan hesabını kullanabilmek için öncelikle bir hesap gerekmektedir. Hesap açabilmek için de kişilerin mail adreslerinin ve telefonlarının bulunması gerekmektedir. İstenilen bilgilerle bu hesaba rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır. Hesap sayfası üzerinden istenilen tüm ödeme ve ödeme alma işlemleri yapılmaktadır.

 Hangi İşlemler Yapılmaktadır?

 Paypal elektronik cüzdan hesabı ile birçok banka işlemi gerçekleştirilmektedir. Ayrıca pay pal hesabında yapılan tüm işlemler internet aracılığıyla yapılmaktadır. Ama işlemlerin internet üzerinden yapılması da herhangi bir kart ihtiyacı doğurmamaktadır. Ecopayz hesapları üzerinden her türlü alışveriş işlemleri yapılmaktadır. Ayrıca alışveriş yapabilmek için alışveriş yapılan sitenin Pay pal cüzdanını desteklemesi yeterli gelmektedir. Yani yapılan alışverişlerin yanında ödeme gönderme, alma ve para alışverişi de yapılmaktadır.

 Para Yatırma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

 Paypal hesaplarına para yatıranların büyük kısmı banka hesaplarını tercih etmektedir. Banka hesapları diğer banka hesaplarıyla para alışverişinde bulunmaktadır.  Kişilerin kendilerine ait hesap numaraları ile kolaylıkla Paypal ile para yatırma gerçekleştirilmektedir. Pay cel’ın sıradan banka hesapları gibi kendine ait bir kartı bulunmaktadır. Para alışverişlerini uygulamalar üzerinden yapmak istemeyenler Pay cel kartlarını kullanmaktadır. Kişiler, Pay cel kartları ile rahatlıkla Paypal ile para yatırma işlemini gerçekleştirmektedir.

 Güvenli Bir Elektronik Cüzdan mıdır?

 Paypal, ülkemizde ve farklı ülkelerde popüler bir elektronik cüzdan olarak kullanılmaktadır. Birçok ödeme işlemi Pay cel elektronik cüzdan hesapları ile yapılmaktadır. Birçok işleme sahip olması da popüler olmasını sağlamaktadır. Popüler olması ise güvenli olmasını kanıtlamaktadır. Söz konusu elektronik cüzdanı güvenli yapan özelliklerden biri az bilgi istenmesinden gelmektedir. Fazla bilgi isteyen elektronik cüzdanlar güvensiz olarak nitelendirilmektedir. Gerekenden fazla bilgi istenmesi kişisel bilgilerin üçüncü kişilerin eline geçmesi konusunda endişelendirmektedir. Pay pal cüzdan ile kişisel bilgiler korunmaktadır.

 Kişisel Bilgileri Güvende Tutar mı?

 Paypal, kişisel bilgileri korumaktadır. Pay cel hesabı açarken de fazla bir bilgiye ihtiyaç bulunmamaktadır. Hatta hesap açılırken fazla bilgiye ihtiyaç duyulmaması ise kişisel bilgilerin varlığını minimumda tutmaktadır. Ayrıca minimum bilgilerin üçüncü kişilere ulaşması zorlaşmaktadır. Az bilgi ile açılan Pay cel elektronik cüzdanı bu anlamda da güvenilirliği göstermektedir.