Western Union İle Para Yatırma

Western Union İle Para Yatırma

Western union ile para yatırma, yurt dışına para göndermenin en popüler yöntemleri içinde yer almaktadır. Pek çok kişi western unionun ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını merak etmektedir.

Western Union İle Para Yatırma

 ABD merkezli olan şirket uluslararası cash gönderme hizmeti vermektedir. Ayrıca merkezi ABD’nin Colorado eyaletinde bulunmaktadır. Finans sektöründe cash aktarma işlemleri yapmaktadır. Hatta dünyanın her yerinden finans sektöründeki çoğu kişi bu sistemi tercih etmektedir. Yıllık içinde elde ettiği gelir 6 milyar doları aşmaktadır. Şu anda Hikmet Ersek şirketin CEO’su olarak görev yapmaktadır. Wes tern union’un birçok yan şirketi de bulunmaktadır. Müşteriler yan şirket olarak en çok Western Union International Services’ı kullanmaktadır. Ezra Cornell, Hiram Sibley ve Samuel Selden’in kurduğu şirket finans sektörünün önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Şirket dünya çapında hizmet sunmaktadır. Şirkette dünya genelinde 12 binden fazla kişi çalışmaktadır. Amerika’da oldukça popüler olan sistemi burada sayısızca kişi kullanmaktadır. Şirket hem havale hem de elektronik fon transfer işlemlerini yapmaktadır.

 Western Union Kullanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

 Son derece basit bir kullanma yöntemi bulunmaktadır. Bunun için birkaç adımı izlemeniz gerekmektedir. Western Union anlaşmalı olduğu şirketlerle çalışmaktadır. Öncelikle anlaşmalı bir kurum bulmanız gerekmektedir. Anlaşmalı bir banka şubesi veya bir döviz bürosunda gerçek kimliğinizle işlem yapma seçeneğiniz bulunmaktadır. Kimliğinizin olmadığı durumlarda fotoğraflı ehliyetiniz ya da pasaportunuz işlem için yeterli olmaktadır. Şirket çalışanları size ödemeleri nakit olarak almaktadır. Nakit ödemeden sonra transfer ödemenizi yapmaktadır. Bunun için bir komisyon ücreti talep etmektedir. Yetkili komisyon hesabını yaptıktan sonra doğrudan size aktarmaktadır. Bu işlemden sonra size bir mtcn numarası vermektedir. Bu numarayı bir unutmamanız için bir yere not almanızı önermekteyiz.

 Western Union’un Anlaşmalı Olduğu Bankalar

 Türkiye’de pek çok banka nakit transfer hizmeti sunmaktadır. Bu bankalar şu şekildedir:

-Albaraka Türk

 -Akbank

 -Fibabank

 -BPN Ödeme

 -Garanti BBVA

 -QNB Finansbank

 -Şekerbank

 -PTT

 -Türkiye Finans Katılım Bankası

 -Ziraat Bankası

 -Yapı Kredi

İnternet Bankacılığı İle Para Transferi Yapan Bankalar

 Türkiye’de pek çok internet bankacılığı ecopayz ile nakit transfer hizmeti sunmaktadır. Bu bankalar şu şekildedir

-Garanti BBVA

 -Akbank

 -Şekerbank

 -İş Bankası

 -Ziraat Bankası

 -Yapı Kredi

Mobil Bankacılık İle PARA Transferi Yapan Bankalar

-İş Bankası

 -Ziraat Bankası

 -QNB Finansbank

 ATM İle PARA Transferi Yapan Bankalar

-Garanti BBVA

 -Türkiye İş Bankası

 -Akbank

 Yurt Dışından Para Almak Ve Yurt Dışına Para Göndermek

 Sistem kullanıcılarına online para alma ve gönderme seçeneği sunmaktadır. Ayrıca bunun için öncelikle anlaşmalı bankalardan birinde hesabınızın olması gerekmektedir. Hesabınız varsa mobil bankacılık seçeneğini seçmeniz yeterli olmaktadır. Ardından para transfer seçeneğinden tercihinize göre nakit alma veya cash gönderme butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ayrıca sistem bu aşamadan sonra size bir form göndermektedir. Yani gönderim formunu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Alıcı ülkenin bilgilerini doğru girmeniz büyük önem taşımaktadır. Bu bilgileri doğru girmeniz halinde cash çekme ya da gönderme işleminiz aktifleşmektedir. Ayrıca sistem size bir dekont göndermektedir. Sistem bu dekontla her türlü işleminizi devam ettirme fırsatını size sunmaktadır. Online yöntemle ya da acentayı kullanarak western union ile para yatırma seçeneğiniz bulunmaktadır. Ayrıca acenta ile nakit çekme ve para gönderme işlemleri daha kolay olmaktadır. Bunun için kimliğiniz veya pasaportunuz yeterli olmaktadır. Çünkü bu şekilde istediğiniz ülkeden, istediğiniz kişilere para gönderme işleminiz tamamlanmaktadır.